Strokovno delo

Obravnavamo in zdravimo vse akutne in kronične ginekološke bolezni. Na oddelku spremljamo bolnice s težavami v nosečnosti in zdravimo bolezenska stanja  povezana z nosečnostjo in porodom.

Posegi, ki jih izvajamo na ginekološko porodniškem oddelku:

• laparoskopske in histeroskopske posege na rodilih
  • klasični operativni posegi na rodilih
  • zdravljenje stresne inkontinence
  • posegi v zdravljenju sterilnosti
  • operacije benignih in malignih tumorjev dojk
  • ambulantni histeroskopski posegi

V naši porodnišnici poleg vodenja naravnega poroda lahko rojevajo porodnice na stolčku, nudimo epiduralno ob porodno analgezijo (po predhodni konzultaciji z anesteziologom), izvajamo vse porodniške operacije.

Zdravstvena vzgoja in edukacija pacientov in svojcev

Zdravstveno vzgojo in edukacijo bolnic in svojcev izvajamo medicinske sestre na posameznem oddelku. Enkrat mesečno imamo voden ogled porodnišnice, kjer si nosečnice ogledajo prostore in dobijo vse potrebne informacije o sprejemu in bivanju v porodnišnici. Enkrat mesečno organiziramo predavanje anesteziologov o epiduralni analgeziji.